Parametryczne rysunki BIM

Parametryczne rysunki BIM ułatwiają tworzenie konstrukcji budowlanych. Doświadczeni inżynierowie są w stanie znacznie szybciej i znacznie efektywniej modelować obiekty, dlatego BIM budownictwo jest coraz bardziej popularne na przestrzeni ostatnich lat, również w Polsce. Technologia pozwala zminimalizować błędy, dlatego całość realizacji odbywa się bardziej płynnie.

Oczywiście parametryczne rysunki BIM to nie jedyna zaleta rozwiązania, ale ważna. Wszystkie wprowadzane zmiany są aktualizowane na bieżąco i nie trzeba ich ręcznie wprowadzać. W przypadku projektowania w 2D można w łatwy sposób popełnić błąd np. poprzez wpisanie złego wymiaru. Tworzenie konstrukcji budowlanych nie może opierać się na błędach, dlatego jest to tak rewolucyjne podejście.

BIM budownictwo to już powoli standard. Odchodzi się od klastycznego projektowania, choć jeszcze w wielu pracowniach się go stosuje. Najbliższe lata z pewnością zweryfikują rynek i prędzej, czy później wszyscy architekci i konstruktorzy będą musieli się z tym pogodzić. Nie ma w tym nic złego, bo poza przejściowym okresem wdrożenia, tworzenie konstrukcji budowlanych jest znacznie szybsze.

Na rynku pojawia się coraz więcej narzędzi, a parametryczne rysunki powoli stają się normą. BIM budownictwo to już nie jest przyszłość, tylko teraźniejszość. Jednym z rewolucyjnych programów, jaki w ostatnim czasie pojawił się na polskim rynku jest Prota, narzędzie dla konstruktorów do tworzenia modeli, wykonywania analiz i precyzyjnego projektowania budynków.

Specjaliści mogą wybrać najbardziej odpowiednie dla siebie narzędzie: ProtaStructure, ProtaDetails, ProtaBIM oraz ProtaSteel. Są one wykorzystywane przez tysiące inżynierów i ekspertów CAD na całym świecie. Ich nadrzędnym zadaniem jest usprawnienie procesu tworzenia konstrukcji stalowych i żelbetowych w technologii BIM.

Już teraz można pobrać wersję demonstracyjną narzędzi i przetestować ich możliwości bezpłatnie. Od pierwszych dni programy cieszą się dużym zainteresowaniem. Na rynku nie ma jeszcze tak wielu specjalistycznych programów, dlatego jest to bardzo dobra informacja dla polskich konstruktorów.

Źródło informacji: https://www.protabim.pl/

Przez admin Aktualności