PROFESJONALNY CAD – CZYM SIĘ WYRÓŻNIA?

Odpowiednie oprogramowanie CAD zapewnia opracowanie rzetelnego projektu oraz umożliwia szybkie wprowadzenie zaprojektowanych produktów na rynek. Duża swoboda działania, funkcjonalność oraz innowacyjne narzędzia zachęcają inżynierów i projektantów do zainwestowania w profesjonalny CAD, który pozwala na tworzenie różnorodnych obiektów w środowisku 3D. Za jeden z najbardziej pionierskich uznawany jest IronCAD. Dlaczego?

Tradycyjne oprogramowanie CAD opiera się na historii modelu, więc wykonane operacje są niezależne od tych, które zostały wykonane we wcześniejszym czasie, co może powodować łatwe uszkodzenie modeli. W IronCAD do projektanta należy decyzja, czy chce tworzyć zależnie czy niezależnie od historii. W związku z tym może usunąć całą operację lub tylko część bez ryzyka uszkodzenia.

Profesjonalny CAD, jakim jest IronCAD pozwala na całkowite pominięcie etapu konstruowania szkiców 2D od podstaw, dzięki możliwości „przeniesienia i upuszczenia” kształtu w danym miejscu. Płaszczyzna oraz szkic 2D zostaną wygenerowane automatycznie, które można będzie edytować w późniejszym etapie projektu.

Tradycyjne oprogramowanie CAD różni się również od nowoczesnego długością czasu potrzebnego do zaprojektowania modelu. Profesjonalny CAD pozwala ominąć niepotrzebne kroki i oszczędzić czas projektanta, dzięki możliwości korzystania z katalogów, które zachowują wszystkie dane użytkownika. Rozmaite kształty, materiały, animacje czy jakiekolwiek elementy mogą zostać ponownie użyte w katalogu.

PDF 3D, czyli łatwe generowanie plików

Innowacyjne oprogramowanie CAD umożliwia nie tylko łatwe modelowanie, ale również bezproblemową wymianę informacji o produktach. Wyjściowy format PDF 3D wspomaga pakiet środowiska 3D programu, a użytkownicy mogą sprawnie dzielić się swoimi projektami, dzięki małej objętości pliku.

Projektant może otworzyć dokument, który zawiera model produktu, a następnie go powiększyć, obrócić, przesunąć, czy wymiarować i tworzyć przekroje. Pliki PDF 3D są również używane przez użytkowników do pomiarów konstrukcji urządzeń, weryfikacji położenia detali w zespole, bądź do prezentowania kształtu wyrobu 3D.

Więcej informacji na https://ironcad.pl/

Przez admin Aktualności